Özcan ALADAĞ <br> Suya Sabuna Dokunur


TOPRAK KORUMA KURULU VE SIKINTILAR…

Toprak Koruma Kurulu Vali başkanlığında toplanır ve önemli kararlar alır.


Toprak Koruma Kurulu Vali başkanlığında toplanır ve önemli kararlar alır.
Bu alınan kararlarda bugüne kadar konu başlıklarıyla birlikte basın kuruluşlarına haber olarak gönderilirdi. Son kurul toplantısına ait haberi en az 2 kez okudum ve ayrıntı konusunda bir önemli noktaya ulaşamadım!

Neyse, çok önemli değil. Alınan kararların içeriğine çok takılmıyorum. Benim takıldığım konu, Toprak Koruma Kurulu’nun üniversiteden gelen üyesinden duyulan rahatsızlıktır. Sakın yanlış anlaşılmasın, rahatsızlık derken üniversiteden gelen hocadan kurul üyelerinin bir rahatsızlığı yok. Rahatsızlık, hocanın yatırım yapmak isteyen ve Adana ekonomisine katma değer sağlayacak olan yatırımcıya ’toprağı koruma adına’ olmaz diye başlayan cümlelerle sorun çıkarması…

Bizlere ulaşan bilgiler bu istikamette. Yatırımcının yapacağı yatırıma ilgili devlet dairesi olur verip uygun görür iken kuruldaki üniversiteden gelen hocanın sıkıntı çıkarıyor olmasının bizlere kadar ulaşmasından bahsediyorum.

Vardır elbette herkesin bir bildiği diyelim ve biz asıl konumuza dönelim. Toprak Koruma Kurulu’nun kente ait çalışmalarının içeriğinden eğer bilgi sahibi olur isek daha iyi olur diyelim ve isteğimizi böylelikle dile getirmiş olalım…

Xx

CHP’DEKİLERDE İCAZET ALIRMIŞ!

Bana birileri çıkıp ‘CHP’dekiler icazet alır’ dese inanmazdım. Hadi oradan derdim. Sosyal demokrat bir partide icazet olmaz derdim.

Bir yerlere talip olmak, görev istemek, aday olduğunu kamuoyu ile paylaşarak direnmek gibi bazı önemli hususların CHP’de özellikle diğer partilerden farklı olduğunu bilir, bunu söyler dururdum.

Lakin bu fikrimden vazgeçmek durumunda kalıyorum maalesef!

Aklımla alay ediyorlar!

Son Gençlik Kolları İl Başkanlığı seçimlerinde yaşananları görünce ‘CHP’dekiler de icazet almaya başlamışlar!’ diyorum. Demek zorunda kalıyorum.

Kimin aday olacağını, kimin listeye gireceğini, kimlerin liste dışında kalacağını birileri belirliyor. Diğerleri…

Alınan kararlara uyuyorlar!

İcazet alanlar var. İcazeti verenler var…

Aksini iddia edenlere bir tek cümle kurar ve sorarım.

‘Siz icazet olayının neresindesiniz?’

Başka söze gerek var mı?