HÜSEYİN ERCİYES


Vatandaşın kapısını çalmaya 3 yıl var

Seçimden seçime çalınan vatandaşın kapısının çalınmasına yaklaşık olarak 3 yıl var. Bu nedenle gerek yerel gerek genel siyasetin figüranları olan siyasilerimizin şimdilik vatandaş ile işinin olmaması doğal bir gerçek.


Seçimden seçime çalınan vatandaşın kapısının çalınmasına yaklaşık olarak 3 yıl var. Bu nedenle gerek yerel gerek genel siyasetin figüranları olan siyasilerimizin şimdilik vatandaş ile işinin olmaması doğal bir gerçek.

Oysa eskiden ilçeye gelen siyasiler programlarını vatandaş odaklı yapardı.

Eskinden diyorum. Vatandaş ile el sıkışan, derdini dinleyen, portakal bahçesinde küfe çeken, hayvan çiftliğinde inek sağan siyasiler artık yok.

Nasıl siyasetçi var? Sorusunun cevabını son günlerde ilçemize sessiz sedasız gelip giden siyasetçilerden söz ederek başlayalım.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar son 2 ayın içerisinde 2 defa Kozan’a geldi.

1. gelişinde tarihi Kozan Köprüsünde 2 cümle 3 kare pozun arkasından sessiz sedasız buhar olup gitti. 2. gelişinde mecbur hissettiği cenaze törenine katılıp gitti.

Ak Parti Milletvekili hemşerimiz Tamer Dağlı normalde monoloktan değil diyalogdan taraf bir yapısı vardır. Yaşanan hadiseler üzerine bire bir ilgilendiğine birçok zaman şahit oldum. Diyalogdan taraf olan vekilimizde sessiz sedasız geldi ve gitti.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay oda sessiz sedasız geldi geçti.

Dışarıdan gelenler bunu yaparken, içimizde olanlar ne yapıyor?

Onlardan da ses seda yok.

Kazım Özgan ay başından başına görünüp uçuyor. Özgan’ın gaz alma politikası kusursuz işliyor. Lakin sırtında küfe çeken eski Özgan dan eser yok. Şimdi derinden derine mekanizmayı işletiyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Bilgili son zamanlarda kullandığı yazılı basın açıklamaları ile işi götürüyor. İŞKUR kuraya döküldüğünden dolayı başı biraz rahatlamış görünüyor.

MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı kendisinden beklenen performansın üstünde gayret ve çaba gösteren, yerel seçimlerin ardından sürekli gündemde olan Atlı da piyasalarda yok. Elbette bir rahatsızlık geçirdi. Piyasayı boşlama nedeni bu ola bilir. Sert atışmaların ardından kendisini geri çekmesi bir politik hareket mi acaba? sorusunu akla getirmiyor değil.

CHP İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu malumunuz çok ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Doktorlar stresten uzak dur derken, stresin merkezinde mücadele etmeye devam ediyor. Yerel iktidarın derdi olan işçi meselesi bu işler Sedefoğlu’nu çok yordu. Yormaya da devam ediyor. Kendi oğlunun derdinden kurtulmuş olması işlerin tamam olduğu anlamına gelmiyor. Elbette bu nedenle iş isteyenlerden köşe bucak kaçmaya devam ediyor. İyi Parti İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı sosyal medya üzerinden işleri yürütürken, BBP Partisi İlçe Başkanı Gürdal Topal yılbaşından yılbaşına portakal işçileri ile gündem de kalma mücadelesi içinde Saadet Partisi İlçe Başkanı Muammer Özçelik ipleri suya bırakmış durumda etliye sütlüye karışmadan köşesinde sessiz sedasız beklemekte;

Sonuç olarak başta ifade ettiğim seçim sürecine vatandaşın kapılarını çalmalarına daha zaman var.

Neden böyle oluyor?

Sorusunun cevabı hep bir ağızdan pandemi olacaktır. Muhakkak

Son olarak neden basından uzak duruyorlar?

Onun cevabını da ben vereyim yazdığım nedenlerin sorularına muhatap olmamak içindir.