Faruk YİĞENOĞLU


YETKİSİZ YETKİLİ

Geçenlerde bir devlet kurumuna gittim. Kapıdaki güvenlik görevlisi korona sebebiyle hem mesafeyi ayarlıyor hem de ne işlem yapacağını soruyordu.


İlk başta yardımcı olma adına sandım sonra elindeki kağıdı nerden aldın o yanlıştır gibi laflar edince sinirlendim.O ara sıra bana geliyordu dışarda benden önce bekleyenlere ne işlem yapacakları konusunda bilmişlik taslaması ve adamlara oranın memuru gibi takınması da ayrıca bir sinir bozucu olaydı.İçeri giriyordum bir kişi görevli içerde işine bakarken memurun işini memurdan daha iyi bilir gibi konuşmasıyla da bu şikayeti dile getirmek istedim ve şu söz aklıma geldi. 

Devletli ile deli bildiğini işler!!

Sonradan biraz araştırdım buraya gerek soru sormaya gerek hakkı olan kazanılmışlığını sorgulamaya gelenleri kapıda bazen kendi bildiği yöntemler ile sorgular kimisine kafasına göre cevap verir yollarmış olacağa da olmayacak insanlara da.İçerdeki memurun işine karışması da ayrı bir konu tabi ki!
Peki bu nasıl olacak içerdeki memurun işine bile müdahale eden kurumların  güvenlik görevlileri  böyle bir durumdayken kurumun müdürleri  neden müdahale etmiyor bunun gibi olaylar tabii başka kurumlarda da yaşanıyordur. Denk  gelince neler oluyor insanın başına yaşayarak gelince bi köşeye alıp dile  getirelim istedik. 

İşini hakkıyla yapan memurlara ve güvenliklere ve  özel de çalışan  insanlara  şu dönemde daha hassasiyetle davranılması gerektiğini düşünüyor ve Allah’tan kolaylıklar diliyorum.

Herkes kendi işini layıkıyla yaparsa zaten o iş en kısa sürede hallolur.

Bir atasözüyle son veriyorum 

Görgülü kuşlar gördüğünü işler, görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler?